ETEK - YELEK MODEL KURSUN ÖNLÜK TEKNİK ŞARTNAMESİ - Kurşun Önlük Lead apron
logo
Featured model: Charlize Theron
Etek - Yelek Model Kurşun Önlük Şartnamesi

RAY KORUYUCU ETEK - YELEK MODEL KURSUN ÖNLÜK TEKNİK ŞARTNAMESİ
1- KURŞUN ÖNLÜK RADYASYONA KARŞI ÖN TARAFTA 0,50 mm Pb KURŞUN EŞDEĞERLİKTE KORUMA SAĞLAMALIDIR.KURŞUN ÖNLÜK RADYASYONA KARŞI ARKA TARAFTA 0,25 mm Pb KURŞUN EŞDEĞERLİKTE KORUMA SAĞLAMALIDIR.
2- TAM KORUMA SAĞLAYARAK ÖNÜ TAMAMEN ÜST ÜSTE GELEREK KAPATMALIDIR. AYRICA ÜST ÜSTE GELEN KISIMLAR 0,50 MM PB BİR KORUMA SAĞLAMALIDIR.
3- ÖNLÜK ÜST VE ALT OLMAK ÜZERE YELEK VE ETEK ŞEKLİNDE İKİ PARÇADAN OLUŞMALIDIR. İSTENİRSE YALNIZ ÜST VEYA ALT KISMI KULLANILABİLMELİDİR.
4- KURŞUN ÖNLÜK ASKIYA TAKILABİLMESİ İÇİN ETEK ÜZERİNDE ASKI YERLERİNİN OLMASI GEREKMEKTEDİR.
5- KURŞUN ÖNLÜĞÜN ERGONOMİK KULLANIMI VE UZUN ÖMÜR AÇISINDAN ÖNLÜĞÜN İÇ KUMAŞ KAPLAMASI VE KUMAS RENGİ İLE DIŞ KUMAS KAPLAMASI VE RENGİ FARKLI OLMALIDIR.
6- KURŞUN ÖNLÜĞÜN GÜVENLİK STANDARTLARI GEREĞİ ÖN YÜZÜNDE VE İÇ KISMINDA DOZİMETRE CEBİ OLMALIDIR.
7- KURŞUN ÖNLÜĞÜN ETEK KISMINDA ETEK CEBİ OLMALIDIR. İSTENİLDİĞİNDE ÖNLÜK CEBİ ÜZERİNE İSİM YAZILMALIDIR.
8- ÖNLÜĞÜN EBATLARININ BELİRLENMESİ İÇİN FİRMANIN SS – SM-SL-MS-MM-ML-LS-LM-LL EBAT VE TSE STANDARTLARINDA ÜRETİLMİŞ OLMALIDIR. HASTANE İSTEDİĞİ EBATLARDA SEÇİM YAPABİLMELİ VE BU EBATLAR DOĞRULTUSUNDA TESLİM YAPILMALIDIR.
9- ÖNLÜK ETİKETİNDE ÜRETİCİ FİRMA BİLGİLERİ, SATICI FİRMA BİLGİLERİ, BEDEN BİLGİLERİ, ÜRETİM TARİHİ, LOT NUMARASI, BARKOD NUMARASI OLMALIDIR.
10- KORUYUCU KURŞUN MATERYAL HAFİF, HOMOJEN, İNCE VE ESNEKLİĞİN SAĞLANMASI AMACI İLE ÇOK KATLI OLMALIDIR.
11- KURŞUN ÖNLÜKLER İSTENİLDİĞİNDE ÖZEL OLARAK ÜRETİLMELİ, ÖZEL KALIP VE EBATLARDA OLABİLMELİDİR. BEDEN ÖLÇÜSÜ ALINARAK BEDENE GÖRE ÖZEL ÜRETİLMELİDİR. SAĞLIKLI VE ERGONOMİK KULLANIM AÇISINDAN.
12- KURŞUN ÖNLÜĞÜN YAPIMINDA ESNEK OLMAYAN TEK KATLI KORUYUCU KURŞUN MATERİYAL KULLANILMAMALIDIR
13- X RAY KORUYUCU KURŞUN ÖNLÜĞÜNÜN KULLANIMI KOLAY VÜCUDU SARAN ÖZELLİKTE OLMALIDIR VE ÖNLÜK ÖN TARAFIN HER BÖLGESİNDE 0,50 PB KORUMA SAĞLAMALIDIR.
14- KULLANILAN KUMAŞ SU GEÇİRMEZ UZUN SÜRELİ KULLANIM VE HİJYEN AÇISINDAN KOLAY SİLİNEBİLEN BİR YAPIYA SAHİP OLMALIDIR. ÖNLÜĞÜN BİYELERİ SU GEÇİRMEZ ÖZELLİKTE OLMALIDIR.
15- KURŞUN ÖNLÜKLERİN ÜRETİM HATALARINA KARŞI ÜRETİCİ FİRMA 2(İKİ) YIL GARANTİ VERMELİDİR.
16 - KURŞUN ÖNLÜKLERİNİN CE – İSO BELGELERİNİN BULUNMASI GEREKMEKTEDİR
17- KURŞUN ÖNLÜKLERDE RENK TERCİHİ YAPILABİLMELİDİR.SATICI FİRMANIN UBB KAYIT NUMARASI OLMALIDIR.